Odkup odszkodowań Gdańsk

Odkup odszkodowań Gdańsk pomoże naprawić szkodę

Kwoty wypłacone przez firmę ubezpieczeniową nie zawsze starczą na realną naprawę szkody. Wówczas z pomocą przychodzi rzeczoznawca, który prowadzi odkup odszkodowań Gdańsk. Poprzez fachowej wiedzy załatwi sprawę szybko i sprawnie. Trzeba wiedzieć, że wcześniej nie mogliśmy zawrzeć ugody z instytucja ubezpieczeniową. Wówczas odkup odszkodowania będzie tylko w sferze marzeń. Odkup nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Zdecydowana większość usług oferowanych w tym zakresie przez rzeczoznawcę jest bezpłatna. Chodzi tu o działania w zakresie analizy kosztorysu czy sporządzenia umowy. Odkup odszkodowania Gdańsk obejmuje kwotę, którą firma ubezpieczeniowa nam nie zapłaciła, choć w rzeczywistości nam się należała.

Odkup odszkodowań Gdańsk to optymalne rozwiązanie

Firmy ubezpieczeniowe poprzez zaniżanie odszkodowań przyczynili się do powstania rynku wtórnego, na którym dominują rzeczoznawcy. Oferują oni możliwość odkupu odszkodowania. Gdy poza zasięgiem jest prywatne wejście na drogę sądową, może być to nasza jedyna droga na uzyskanie większej sumy pieniędzy, którą wykorzystamy na likwidację szkody. Odkup odszkodowania Gdańsk oznacza zbycie naszych praw na rzecz określonej firmy. Pomiędzy kierowcą a rzeczoznawcą dochodzi więc do swego rodzaju podziału sumy. Trzeba mieć na uwadze, że rzeczoznawca nie musi nas informować o tym, jaką konkretnie sumę udało mu się wygrać. Kierowca zaś otrzymuje ustalony w umowie procent.

Aby wystąpić o dopłatę do odszkodowania musimy wpierw zgromadzić konieczne dokumenty. Najważniejsze z nich to decyzja o wypłacie odszkodowania oraz kosztorys naprawy przesłany przez firmę ubezpieczeniową. Gdy owe dokumenty zagubiły się w stosie makulatury, nie denerwujmy się. Rzeczoznawca wystąpi o ich ponowne wysłanie. Pieniądze uzyskane z dopłaty do odszkodowania otrzymujemy w ciągu tygodnia w formie gotówki lub przelewu.

Czy każdą szkodę można odkupić?

Nie każda szkoda może zostać sprzedana. Polskie prawo nie przewiduje możliwości odsprzedania prawa do dochodzenia zadośćuczynienia za szkody osobowe. Ale już szkoda komunikacyjna z OC sprawcy, w dodatku taka, od której powstania minęły mniej niż 3 lata, może stać się łakomym kąskiem dla firm zajmujących się skupowaniem roszczeń. Nie istnieją przeciwwskazania, aby sprzedać szkodę z ubezpieczenia autocasco, ale firmy odszkodowawcze zdecydowanie wolą szkody z OC. W takich przypadkach dochodzenia roszczeń nie utrudniają rozmaite wyłączenia odpowiedzialności i inne warunki umowy AC.

Czytaj też:

Rzeczoznawca Białystok i cała Polska